سلام دوستان فراشنایی حالتون چطوره ؟؟

واژه سونا یه واژه فنلاندی به معنای گرمخونه است .

یه اتاق کوچیک چوبی که برای بهرگیری از هوای گرم در درجه حرارت معین افرادی که اهل استخر هستن میدونن که استخر بدون سونا و جکوزی هیچ لطفی نداره و تنها کسی هست که پاش به استخر باز بشه ولی از سونا و جکوزی استفاده نکنه ، پس امروز میخوایم در مورد باید ها و نباید های سونا جکوزی باهاتون صحبت کنم .
قبل رفتن سونا حتما حوله و دمپایی شخصی همراهتون باشه
اگه لنز دارید یادتون نره که حتما درش بیارید چون حتما باعث اسیب به چشمتون میشه
قبلش دوش بگیرید و یک تا سه لیوان اب بنوشید
و فقط تا زمانی استفاده کنید که دارید لذت میبرید نهایت 20 دقیقه استفاده طولانی مدت باعث تعریق زیاد _ از دست رفتن آب بدن _ گیجی و سردرد میشه .
سونا رفتن برای افرادی که پوست چرب دارن خوبه و باعث باز شدن منافذشون میشه ، گرما جریان خون و بالا میبره و باعث کمتر شدن درد ها ناشی از کفتگی و جزئی بدن میشه ولی خواهشا حواستون باشه که سونا جای انجام ورزش های سنگین نیست .

سونا رفتن برای این افراد ممنوع :

  1. بانوان باردار گرما ممکنه به جنین آسیب وارد کنه.
  2. افرادی که مشکل قلبی دارن گرمای زیادی رو دستگاه قلبی و عروقی بدنتون هست .
  3. افرادی که سر – دیابت و تنگی نفس دارن

حالا میرسیم به مهم ترین قسمت مطلب اگه شما هم جزئی از افرادی هستید. که فکر میکنید سونا باعث کاهش وزنتون میشه جواب شما یه نه محکمه !!

توی ویدیو های قبلی اگه دیده باشید زیاد راجب کم بود آب بدن و ضرراش صحبت کردیم.

شما اصلا توی سونا هیچ عضله سازی ندارید و تقریبا سوخت و سازتون صفره به علت تعریق زیاد و از دست رفتن آب بدنتون وزن شما ظاهرا کم میشه ولی طبیعتا بعدش احساس تشنگی میکنید، بعد از نوشیدن آب وزنتون به حالت قبلی برمیگرده بله یعنی هرچی ریسیدی پنبه میشه .

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]