خطر کلر در استخر یا خانه ؟؟

سلام دوستان فراشنایی حالتون چطوره ؟
تا حالا شده وقتی یه خونه تکونی اساسی میکنی یا وقتی تازه از استخر برگشتی احساس گیجی بکنی ؟
سرفه شدید داشته باشی ، یکم تنگی نفس ، گلو درد یا سوزش چشم و نبود تعادل یا کاهش فشار خون و احساس کنی ؟
اصلا این موارد و دست کم نگیر و بهشون توجه کن .
 اگر این علائم و داشتی احتمال داره دچار مصمومیت با گاز کلر شده باشی. این مصمومیت با شدت متغییر اتفاق میوفته و باعث ترشح یک اسید داخل بدن میشه در ادامه بیشتر برسی میکیم .

حالا این مصمومیت چه شکلی اتفاق میوفته ؟

بیشتر مردم فکر میکنن که علت اصلی مصمومیت با گاز کلر به خاطر رفتن به استخره اما نه ! تنها به دلیل نبود تهویه مناسب در استخر ممکنه اتفاق بیوفته که اغلب با شدت کمه . طبق گزارشات تعداد قابل توجه ای از افراد که باشدت بالا مصموم شدن به خاطر استشمام کلر موجود در شویندها ، سفید کننده ها و جرم گیر ها بوده . البته به دلیل شهودی بودن نشون های اون به راحتی تشخیص داده میشه و راه های درمانش تقریبا ساده است. البته این موضوع در کودکان شایع تر و خطر ناک تره و بالافاصله بعد از اینکه متوجه شدید حتما به پزشک مراجعه کنید.
اگر کلر در استخر با پوستتون تماس داشت بالافاصله با آب و صابون شستشو بدید. اگر با چشمتون تماس داشت به مدت 10 تا 15 دقیقه با آب جاری بشوریدش . اگر کلر و به واسطه آب بلعیدید بالافاصله شیر یا آب جوشونده شده  بخورید . اگر اون و استشمام کردید سعی کنید چند دقیقه در هوای آزاد تنفس کنید و اگر شدت مصمومیتتون زیاد بود بالافاصله به بیمارستان مراجعه کنید و پشت گوش نندازید.

حتما به این چند مورد خوب گوش کن :

  1. هیچ وقت هنگام شستشو با مواد شوینده حاوی اسید و کلر بالا در محیط بسته قرار نگیر .
  2. هیچ وقت مواد شوینده رو در دسترس کودک قرار ندید.
  3. هیچ وقت کلر و با مواد شوینده دیگه ترکیب نکنید.
  4. حتما حواستون به شرایط استاندار استخری که میرید باسه.
  5. حتما بعد از شناتون خوب دوش بگیرید

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]