مقصد سفر خیلی هامون شهر های ساحلیه و از تفریحات ثابت هممون شنا کردن تو دریاست.

حنما میدونید که شنا کردن تو استخر با دریا خیلی متفاوته و اصولی داره .

الان باهم خطرات و نحوه شنا کردن تو دریا رو باهم یه دوره میکنیم تا خیالم.ن راحت بشه .

 

اولین و خطرناکترین موضوعی که میخوایم بهش بپردازیم جریان شکننده یا مرگباره ، طبیعتا آبی که توسط موج از دریا به ساحل میاد باید دوباره برگرده. وقتی موج به ساحل میاد مقداری آب با خودش میاره که این آب به شکل توده در میاد و میشکنه .

قسمتی از این آب به طور طولی حرکت میکنه و قسمتیش به طور عرضی که بهش میگن جریان شکنن. و بسیار پر قدرت و  با سرعت بالاست و تقریبا شنا کردن در خلاف جهت این جریان غیر ممکنه .

پس جریان شکنن جریانیه که برخلاف موجی که  از دریا به ساحل میاد از ساحل به دریا میره و باعث حرکت شن ها میشه و اصطلاحا زیر پاتونو خالی میکنه.

دومین مورد موج ها هستن اگر قدرت و سرعت موج ها خیلی زیاد باشه. ممکنه فرد و به  صخره ها بکوبنن و باعث فرو رفتن فرد در آب بشن.

سومین مورد گرفتگی عضلاته که ممکنه بر اثر فشار ، سرما و کم آبی بدن اتفاق بیوفته.

چهارمین مورد موجودات دریایی که حمله موجودات دریایی به ندرت اتفاق میوفته.

پنجمین مورد گیاهان دریایی که احتمال داره به دست و پای شناگران بپیچن و مانع شنا کردنشون بشن.

 

بهتره که این موضوعات هم رعایت کینم :

* شنا به صورت گروهی  (پس به بهونه شناکردن در منطقه خلوت تر به صورت انفرادی شنا نکنید.)

* شنا خارج از مناطق سالم سازی شده و مجاز برای شنا که توسط یه سری پرچم مشخص شدن. وقتی در این مناطق شنا میکنید قطعا حواس نجات غریق ها بهتون هست .

* سعی کنید از تویوب های شنا استفاده کنید. در مناطقی که آب بیشتر از چانه شما میاد شنا نکنید.

 

حالا اگه توی جریان شکافنده افتادیم چه کار کنیم ؟؟

اگر هنگام شنا دیدیم که هیچ حرکتی رو به جلو و پیشروی نداریم و دارید به میانه دریا میرید یعنی در جریان شکافنده افتادید بیهوده ترین کار که توی این لحظه میتونید انجام بدید که در خلاف این جریان و به سمت ساحل شنا کنید به علت قدرت و سرعت زیادی که این جریان داره در نهایت تنها کسی که خسته و تسلیم میشه قطعا خود شمایید .

 پس حالا چه کار کنیم ؟

خونسردی خودتو  حفظ کن و با فکر جلو برو تا یه ذره آب به صورتت میخوره خودت و نباز و فکر نکن که غرق شدی  کمی با جریان همراه شو به عقب برگردی این جوری قدرت جریان کمتر میشه . حالاشروع کن به عرض و  در راستای ساحل شروع کن تا از محوطه جریان خارج بشی و به قسمت آروم تری برسی حالا میتونی به سمت ساحل بری .

 

با رعایت این نکات تفریح خوبی داشته باش و از سفرت لذت ببر .

____________________________________________________________________________________________________________________________________

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]