غرق شدن در مخاذن سد

امروز میخواهیم باهم یه نکته مهم رو برسی کنیم که لازمه تو تعطیلات بیشتر بهش توجه بشه .

قطعا همه ما وقتی به گردش میریم با تابلو شنا ممنوع موجه شدیم . خیلی هامونم نادیده اش گرفتیم .

اصلا چرا شنا ممنوع ؟ مگه ما چقدر به گردش میریم حالا همین یه باره دیگه .

نه !!! بچه ها موضوعه اینه که نادیده گرفتن همین یه موضوع ساده سالان ساله که عزیزامون و به کام مرگ کشونده. بیشترین مورد مرگ و میرو به واسطه آب شنا کردن توی سد به خودش اختصاص داده .

شنا در مخاذن سد برابر با مرگ

مخاذن سد ممکنه مارو یاد استخر های بزرگ بنداره بله همین طوره سد ها از بیرون شباهت بسیاری با استخر ها دارن و ممکنه مارو تقیب به شنا کردن بکنن ولی از درون خیلی متفاوت و خطرناکه و اصلا اینطور نیست .

درون سد ها به دلیل شرایط رسوبی بودن کف سد مکش آب نبود دید کافی و لغزنده بودن سطوح خطر مرگ بسیار بالاست و افراد برای فقط چند لحظه تفریح به استقبال حادثه میرن .

جالبه دونید که بیشتر قربانی های ما شناگران ماهر ، اعضای تیم های ملی و نجات غریق ها بودن .

تعداد زیادی از شناگران هنگام شنا ناخواسته تو روسوبات کف سد گیر میکنن و دیگه نمیتونن خودشون و بیرون بکشن .

 

سد ها مثل استخر ها

سطح آب مخاذن ممکن صاف و شفاف به نظر برسه اما اینجوری نیست وقتی کمی پایین میرین به دلیل روسوبات و گل و لای سطح دید شناگرا بسیار پایین میاد و باعث برخوردشون با درختا و درختچه ها و ناهمواری های تاسیسات ته سد میشه و باعث صدمه دیدن و حتی غرق شدن در مخاذن سد میشه .

گاهی هم اصلا کار به شنا کردن نمیرسه به محض ورودشون به آب به دلیل لغزنده بودن سطوح و دیواره بودن سطح سر میخورن و تعادلشون و از دست میدن و دیگه کار از کار میگذره .

در لایه های مختلف سد ها تغییرات دمای زیادی وجود داره همین باعث  گرفتگی عضلات و بهم خوردن تعادل ، شوک و حتی سکته افراد میشه .

و مورد آخر اینکه زیر سد ها و جریان های پر قدرتی وجود داره. که افراد و به آب گیر ها متمایل میکنن و مرگشون و حتمی میکنه.

 

دوستان عزیزم خطر در کمینه و غرق شدگی در سکوت اتفاق میفته پس تو تعطیلات بیشتر مراقب باشید.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]