سلام دوستان فراشنایی حالتون چطوره ؟
امروز میخوایم اولین گام شنا کردن و باهم برداریم . این مطلب در کودکان و افرادی که ترس از آب دارن بیشتر صدق میکنه .
اصلی ترین و مهمترین راز غلبه به آب عجله نکردنه .
ممکنه آشنایی با و اعتماد شما با آب چند جلسه ای طول بکشه ولی اصلا نگران نباشید شما هم مثل بقیه شنا آموزا کم کمک با روند آموزش آشنا می شید و حتی روند بهتری هم خواهید داشت  پس شما هیچی رو از دست ندادید پس عجله ممنوع

اصلا ترس از آب چیه و از کجا میاد ؟؟

یکی از رایج تریت ترس ها ، ترس از آبه ، این موضوع ممکنه اکتسابی یا بدون هیچ دلیلی در فرد وجود داشته باشه  حالا ما هر دو مورد و برسی میکنیم .

مورد اول : ترس از آب اکتسابی

اینجوریه که ممکنه  فرد در گذشته طی اتفاقی از آب زده شده باشه و با هر بار مواجه شدن با آب اون دوباره خاطره تلخ یادش میاد و ترس دوباره روبه رو شدن با اون و داره .

مورد دوم : ترس از آب بدون دلیل

اینجوریه که گاهی بعضی از افراد با  افکار منفی و تلقین بالا خودشون و محدود میکنن. این افراد هم از این دسته هستند و با فکر کردن به چیزهایی که هیچ وقت قرار نیست اتفاق بیوفته. لذت شنا کردن و از خودشون میگیرن .

اولین مورد اینه که با مربی رو باید انتخاب کنی که به نحوه آموزش کاملا تسلط داشته باشه .
دومین مورد اینه که از مربیت بخواه حتما از جلسه اول با قسمت های مختلف استخر و فواید و نحوه استفاده اون کاملا آشنات کنه. حتما سوالی داشتی ازش بپرس.
سومین مورد اینه که جلسات اول میتونی وارد آب نشی و کنار آب بشینی. ولی این اجازه رو به خودت بده که کم کم کنار آب بشینی و پاهاتو داخل آب قرار بدی .
مرحله بعد اینه باید وارد قسمت کم عمق استخر بشی البته اگه هنوزم احساس ترس میکنی از دیواره یا میله کنار استخر بگیر کم کم راه برو تا تعادلت رو پیدا کنی.
مرحله اخر هم اینه که به کمک مربیت یا تخته شنا تو قسمت کم عم استخر شروع کن به قدم زدن تا بیشتر با آب دوست بشی اگه همین طوری ادامه بدی کم کم میتونیم گام دومم برداریم 🙂

حواستون به اینکه باشه

البته اگه کودکتون ترس از اب داشت این مرحل یکم متفاوت تره و با بازی با آب آشنا میشن. سعی کنید وقتی کوچلوتون و برای آموزش میبرید یکی از اسباب بازی های مورد علاقشون هم همراهتون باشه.
حواستون باشه شما خانواده ها نقش مهمی تو این مراحل دارید. اصلا عجله نکنید و بذارید روند آموزش و آروم آروم طی کنن. بعد از تمرین از اتفاقات جالب اون جلسه ازش بپرسید ولی اصلا وارد جزئیات نشید ، بهشون روحیه بدید و تشویقشون کنید .
پس شما تصمیم بگیرید ما کنارتونیم و هواتون و داریم . 
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]