لرزش بدن هنگام ورزش
تاحالا براتون  پیش اومده که وقتی ورزش سنگین انجام میدید در عضلات بدن مخصوصا در پا و کمر احساس لرزش کنید ؟
شاید احساس ناخوشایندی و عجیبی در دفعات اول به شما دست بدهد . اما واقعا این لرزش در ماهیچه ها به چه علت است. آیا ضرری هم داره ؟
اغلب کسایی که به طور مرتب ورزش میکنند این لرزش هارو تجربه کردن. پس این ورزش ها خیلی هم غیر طبیعی نیست و ممکنه برای همه افراد رخ بده.

چند عامل از لرزش بدن هنگام ورزش را مطرح میکینم :

خستگی : شایع ترین دلیل در لرزش بدن و ماهیچه به علت فشار زیاد هنگام تمرین هست.فشار زیاد تمرین باعث انقباض شدید عضلات و ماهیچه ها و در نهایت لرزش آنهاست.
کم آبی بدن : کم آب بدن اثرات مخربی بر سلامتی و عملکرد سیستم بدن می گذارد و این مضرات در ورزشکاران شایع تره.
انجام حرکات ورزشی جدید : در اکثر ورزش ها مربی بعد از چند ترم برنامه و حرکات جدید با سطح دشوارتر به ورزشکار می دهد. که بعد از چند جلسه و عادت کردن بدن به حرکلت جدید از بین می رود .
کم خوابی : کمیت و کیفیت خواب بسیار برای افراد حیاتی است مخصوصا ورزشکاران که در خواب بدن خودشون و ریکاوری میکنن .
اگر بیش از مقدار ریکاوری خود تمرین دارید به فکر عضلات و ماهیچه های خود باشید
برای استراحت بدن و رشد عضلات خود وقت بگذارید. با استفاده از ماساژ درمانی یا ماساژ ورزشی، ریلکسی را هفته ای یک بار به بدن خود بدهید.
نگران لرزش اندام خود موقعه ورزش نباشید اگر ورزشکار با سابقه ای هستید به کرات آن را تجربه کرده اید و اگر مبتدی هستید به دفعات شاهد آن خواهید بود.

توصیه کلی :

برنامه ورزشی خود را به تدریج افزایش دهید و عجله نکنید . هنگام ورزش کردن و در حالت عادی لرزش احساس کردید بدون نگرانی به پزشک مراجعه کنید.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد.

برای پادکست های  بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]