مربی گری و ناجی بودن میدونی یعنی چی ؟!

هممون میدونیم  که مربی گری و ناجی بودن قبل از اینکه یه شغل به حساب بیاد یک عشقه و کسی که اینو درک نکنه زود ولش میکنه .

هممون برای یک بارم که شده این جملات و شندیم :

مگه شما چه کار میکنید ؟

همون جا بالا آب نشستید حقوق هم میگیرید؟

خوب شغل شما هم یک تفریح به حساب میاد دیگه؟
نه مربی گری و ناجی بودن یعنی یک لحظه غفلت و حواس پری به خطر افتادن جون یک انسان حتی یک لحظه هم نمیتونی چشمتو از آب برداری.
میخوای یه لیوان آبم بخوری باید چشمت به آب باشه . یعنی روزانه سرو کله زدن با هزاران نفر که هر کدوم میخوان کار خودشون و بکنن .
مربیگری و ناجی بودن یعنی یک ثانیه یعنی فقط یه لحظه فرصت داری بپری و غریقت و نجات بدی .
مهم نیست اگه تشنته،گشنته، حالت خوب نیست اگه از صبح توی استخری و کلر داره اذیتت میکنه.
تنها چیزی که اینجا مهمه اینه که کسی که میاد استخر چه به عنوان یه تفریح  چه به عنوان شناآموز انتظار اخلاق خوب و صبوری از تو داره و همه اینا با عشقه که میسر میشه .

حالا میرسیم به بحث امروز که قرار بود برسی کنیم .

طی تجربه ای که هممون داریم وقتی افراد تصمیم میگیرن شنا ثبت نام کنن اولین چیزی که عموما مطرح میکنن اینه اخلاق مربی برام خیلی مهمه .
یه هنرجو داشتیم خیلی جالب بود اولین چیزی که مطرح کردم اینه که من تازه از سرکار اومدم و اصلا برام مهم نیست تکنیک و دیر یا زود یاد بگیرم اومدم اینجا که انرژی بگیرم و تنها چیزی که برام مهمه اخلاق مربیه.

به نظرتون این جمله شامل چه چیزهایی میشه ؟؟

مربی فرقی نمیکنه که هنرجوت چند سالشه ما باید کاری کنیم که اون عاشق آب بشه.که با لبخند بیاد استخر وقتی که میره تنها چیزی که ببینه چهره با رضایت مربیش باشه.
مهم نیست کلاسش اول صبحه یا اخرین سانسه ما موظفیم اون انرژی مثبت بگیره.
یه تمرین و انقدر اروم بارها تکرار کن تا ملکه ذهنش بشه تا تمرین میکنه صدات تو ذهنش پلی بشه .
بعضی از شناآموزامون ترس از آب دارن تو باید دلگرمیش باشی نه ترس بعدیش.کنارش باش اگه بچه است بغلش کن و آروم باهاش صحبت کن. مطمین باش که آرامش و از لحن صدات میگیره .
بعضی از شنا آموزامون تکنیک و ازمون گرفتن ولی وقتی عمق و نگاه میکنن خودشون و میبازن. هیچ اشکالی نداره کنارش شنا کن و ببین چه جوری داره پیش میره.
اخرین موضوع اینکه شناگرای کوچلومون بیشتر از این که دوست داشته باشن تکنیک و هی براشون تکرار کنی میخوان بازی کنن یا  تکنیک و با بازی بهشون آموزش بده یا قول بده که 10 تا 15 دقیقه اخرو براشون وقت بازی در نظر بگیری . اگر شناگرت بزرگنره هم همین کارو بکن و 10 تا 15 دقیقه اخرو دست از اموزش بکش و تایم تمرین و راه رفتن تو قسمت کم عمق و بده تا یه ذره ریلکس بشن تا جلسه بعد و با انرژی بیان .
مربی محبوب بودن اصلا کار سختی نیست مربی محبوب بودن به سخت گرفتن و آسون گرفتن  هم نیست .مربی محبوب بودن فقط به اخلاق و با حوصله بودنه و به اینه که بلد باشی کی چه کار کنی که شاگردت انگیزه بگیره.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]