دیدی کلافه کلی کارات مونده نمیدونی از کجا و چه جوری شروع کنی ؟

سلام دوستان فراشنایی حالتون چطوره ؟

امروز میخوایم یاد بگیریم چه جوری توی 5 دقیقه و 5 قدم تمرکز از دست رفته رو بدست بیاریم.

مدیتیشن
اول اینو بگم که مدیتیشن یعنی ایجاد یک فضا برای آزاد کردن ذهن و جسممون از دغدغه های دیروز و لیست کارهای عقب افتاده امروز ، در حقیقت مدیتیشن یعنی هنر پرت کردن حواس خودمون از مسائل و این که یاد بگیریم چه شکلی در حال زندگی کنیم.
این ساده ترین و مبتدی ترین نوع مدیتیشنه که برای انجامش نیاز به داشتن و خریدن هیچ وسیله ای نیست. تنها چیزی که لازم داریم یه فضای آروم و چند دقیقه وقت برای خودمون، بهتره فضایی که انتخاب میکینم بهتون آرامش بده چون نیاز به تمرکز داریم .

حالا چه جوری انجامش بدیم ؟

اولین انتخاب یک فضای نسبتا آرومه.
دومین اینکه یک تایم مشخص برای خودتون درنظر بگیرید (مثلا اگه مبتدی هستید 5 تا 10 دقیقه کافیه ).
سومین اینکه به بدنتون توجه کنید اگر روی صندلی نشستید روی بهترین و راحت ترین وضعیت بدنتون باشه پاهاتون روی زمین باشه ، تکیه داده باشید ، دستاتون روی دسته باشه و اگر روی زمین نشستید به حالت ضربدری و چهار زانو و هر طور دیگه چون باید چند دقیقه ای اونجوری بگذرونید.
چهارمین اینکه نفس های عمیق میکشید دقت کنید که موقعه دم و بازدم به حرکات قفسه سینتون و دنبال کنید. تا ریتم نفس کشیدنتون دستتون بیاد.
پنجمین اینکه به تایم پرت شدن حواستون دقت کنید. بچه ها وقتی حواستون به ریتم نفس کشیدنتونه ناخداگاه حواستون پرت دغدغه های روزمرتون میشه. اشکالی نداره هرکجا که متوجه این حواس پرتی شدید دوباره به توجه به نفس کشیدنتون برگردید.
بچه ها اینم پنج قدم اصلیمون اگه مقدار و دفعات پرت شدن حواستون زیاد شد اصلا نگران باشید. نیازی به سرزنش کردن خودتون نیست با خودتون مهربون باشید.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]