چرا موقعه شنا نفس کم میارم ؟؟

بعد از گذروندن ترم های مبتدی و تسلط روی آب اجرای تکنیک براتون راحت تر میشه.
اما بعضی از دوستان یه مشکل کوچیک دارن و کارو براشون سخت تر کرده و این و اینجوری ازم میپرسن .

مربی چرا وقتی دارم شنا میکنم نفس کم میارم ؟

اصول دم و بازدم در خشکی با آب خیلی متفاوته تو خشکی اینجوریه که هر وقت میخوایم و اراده میکنیم نفس میکشیم ولی تو آب چطور ؟
اصول دم و بازدم توی شنا این شکلیه که دم با دهان و بازدم به وسیله بینی اتفاق میوفته. باید نفسی که از دهان میگیرم عمیق باشه تا بتونیم بعدا از بینی آروم آروم خارجش کنیم . به طور معمول  و مبتدی بین 2 تا 3 دست یه هوا گرفته بشه . بهتون توصیه میکنم که هوارو یک دست و یک دفعه خالی نکنید . چون زودتر خسته میشید و مسافت کمتری رو طی میکنید. این جوری اکسیژن بدنتون زودتر تموم میشه و ضربان قلبتون میره بالا .
اگر هوایی که به وسیله دهانتون میگیرید و توی آب بازدم نداشته باشید حجم ریه هاتون پر میمونه و بعد از 2 ، 3 دست نمیتونید هوای تازه بگیرید . پس مجبور میشید ک ه بلند شید .
دوست خوبم که تازه شنارو شروع کردی از خودت انتظار نداشته باش ؛ بهت قول میدم بعد از 2 تا 3 بار تمرین اجرای درست تکنیک دستت میاد که کی و کجا هواگیری دشته باشی.
دوستای حرفه ای من که طور مرتب  تمرین میکنن اگر نفس گرفتن برات سخته و نمیتونی مسافت بالایی رو طی کنی حتما در کنار شنا هوازی دویدن هم کار کن .
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

برای ویدیو های بیشتر مارو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]