شنای پای دوچرخه

 

  

پای دوچرخه هم از حرکات پایه و اصولی در شناست که کمکمون میکنه روی آب شناور باشیم و تعادل رو حفظ کنیم .

قبل از تمرین در آب روی یک صندلی بنشینید و تمرین کنید .

روی یک صندلی بشینید و پاهارو کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. حالا مچ پارو با خط انعطاف به طرف ساق پا بپرید به طوری که باکف پا ضربه وارد کنید !

شروع کنید خیلی آروم از زانو پارو خم و راست کنید (درست مانند رکاب زدن دوچرخه )

انواع پای دوچرخه 

جفت زدن – تک تک زدن – به شکل نرم راه رفتن  برای تمرینات هیدروتراپی (آب درمانی ) برای حرفه ای زدن پای دوچرخه و پیشروی بیشتر پا رو بصورت کشیدن دایره های متوالی از زانو حرکت بدین

بعد از تمرین بیرون از آب ، داخل آب شوید میله یا دیواره کنار استخر را نگه دارید. برای چندین بار تکرار و تمرین کنید برای جلسات بعد یک تخته شناور بغل کنید. تا تعادلتون حفظ بشه سپس شروع کنید به پا زدن

شما لایق بهترین آموزش ها هستید … به آب اعتماد کنید و تکرار و تمرین رو کنار نذارید …

خب بعد از مسلط شدن به پای دوچرخه نوبته  دست دوچرخه است

پای دوچرخه باعث شد شناوری و و تعادل ما حفظ بشه و بتونیم بدون مشکل تنفس داشته باشیم  . اما حرکتی نداریم ! پس شروع به آموزش دست دوچرخه میکنیم تا حرکت و پیشروی داشته باشیم آب رو یک مانع فرض که با کف دست آب رو از جلو به اطراف هل بدیم تا خودمون جلو برویم سپس دست از آرنج خم شده و سرجای اول باز میگردد (سعی کنید دست شما از محدود سینه شما بازتر نشود )

بعد از تکرار و تسلط در خشکی در قسمت عمیق شده و دست و پای دوچرخه رو به طور هماهنگ اجرا کنید . (درست مانند کسی که روی صندلی نشسته )

دست و انگشتان در شنا در چه حالتی باشند ؟!

فنون رو درست اجرا می کنی اما بازم پیشروی نداری ؟!

درجا میزنی ؟! یه نکته کوچیک مشکلتو حل میکنه !

دستان ما در شنا کردن حکم پارو برای قایق رو دارن باید با تمام جز جز دست آب رو لمس و حرکت بدین تا به جلو حرکت کنید

یکی از راه های اعتماد به آب آرام و ریلکس بودن اعضای بدن است .

در هر شنایی انگشتان دست بدون ذره ای انقباض باشد ! نه زیادی باز و نه زیادی بسته در حالت عادی تا مانع حرکت آن نشود و به کمک آن آب رو به راحتی جا به جا کنیم .

به این صورت خیلی راحت سرعت جلو رفتنمون رو بیشتر کرده اید .

سوال :

چرا وقتی پای دوچرخه میزنیم دائم به چپ و راست متمایل می شم ؟! یا چرا بعضی وقتا پایین میرم ؟

این مشکل به این دلیل هست که نیروی ضربه زدن پای راست و پای چپ شما یکسان نیست و یکی از پاها آرام تر و دیگری با قدرت بیشتر ضربه به پاببن میزنه

سعی کیند قدرت پاها را یکسان کنید و این مشکل با تمرین قابل حل شدن هست . و پایین رفتن شما به دلیل قدرت پایین پای دوچرخه شماست .

سعی کنید با کف پا آب رو به چرخش در بیارید و رو به پایین هل دهید اما عجله نکنید .

به آب اعتماد کنید شما قدم اول برای شناگر شدن برداشته اید پس از پایین رفتن نترسید امکان دارد طی بارها که شما تمرین میکنید دفعات کم یا زیادی آب روی صورت شما بیاد یا سرتون تا قسمتی وارد آب بشه پس به جای هول شدن ابتدا خونسرد باشید سپس مانند تمرین هواگیری خیلی آرام هوا را از بینی خارج و قدرت پاتون رو بالا ببرید تو دوباره به حالت شناور برگرد

 


 

تیم مربیان با تجربه فراشنا با توجه به سطح و انعطاف شما بهترین و به روز ترین متد ها رو برای یک شناگر قابل شدن به شما ارائه می دهد .

با ما در ارتباط باشید …

ما رو در اینستاگرام دنبال کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.5]